24.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

COVID-19/ 6 raste në Prizren dhe nga një në Gjonaj, Romajë, Nashec, Zhur, Poslisht dhe Atmaxhë

Në komunën e Prizrenit janë shënuar 12 persona të infektuar me COVID-19.

Në qytet janë 6 raste, Poslisht 1, Romajë 1, Zhur 1, Nashec 1, Gjonaj 1 dhe Atmaxhë 1 rast.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 480 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 258 raste pozitive./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Lajmet e Fundit