22.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Jep dorëheqje u.d. së kryeshefit ekzekutiv të Postës

Ushtruesi i detyrës së kryeshefit ekzekutiv të Postës, Salih Morina, ka dhënë dorëheqje nga kjo pozitë. Të njëjtën e ka bërë edhe Enver Govori i cili ishte ushtrues i detyrës së zyrtarit kryesor financiar të thesarit.

Kjo është bërë e ditur në mbledhjen e Bordit të përkohshëm të drejtorëve të Postës.

Në vendin e Morinës, është emëruar Fakete Kadiu, ndërkaq është shkarkuar nga detyra Këshilltari i Përgjithshëm/Sekretari i Postës së Kosovës, Argjent Sefaj.

Në këtë pozitë si ushtrues detyre, u emërua Faton Ejupi.

Më Shumë

Nis punën rektori i ri i Universitetit të Prizrenit “Ukshin Hoti”

Ka nisur detyrën e të parit të Universitetit të Prizrenit Prof. asoc. dr. Mentor Alishani. Me të marr detyrën, Rektori Alishani nisi takimet fillimisht...

Shkrimtari që i dha pavdekësinë artit skenik

Ma do mendja se Uilliam Shekspiri (William Shakespeare), ka qenë, është dhe do të jetë përherë shkrimtari më i njohur në botë. Për të...

E kërkon MIlani

Moti sot me diell

Himnet në ankand

Lajmet e Fundit