18.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

COVID-19: Sot janë marrë 19 mostra në rajonin e Prizrenit

Qendra Rajonale e Shëndetit Publik në Prizren ka njoftuar se sot kanë vazhduar me marrjen e mostrave te personat që kanë pasur kontakt me të infektuarit me coronavirus.

Sipas kësaj Qendre, në Prizren janë marrë 11 mostra dhe në Banjë të Malishevës 8.Prej tyre, 2 pas 14 ditë vetizolimi dhe 6 raste kontakti.

“Sot, 20.04.2020, vazhduam mostrimin në gjurmim të coronavirusit. Ne Prizren kemi mostruar 11 mostra, në Banjë të Malishevës 8. Nga këto raste, 2 janë testime pas 14 ditësh vetizolimi dhe 6 raste kontakti”, thuhet në njoftimin e Qendrës Rajonale të Shëndetit Publik në Prizren.

Që nga 13 marsi kur është regjistruar personi i parë i prekur me coronavirus, e deri më sot, në Kosovë janë shënuar 561 të infektuar, 102 të shëruar dhe 12 të vdekur.

Më Shumë

Aksion i Policisë në zonën kufitare, katër sirianë dyshohen se gjuajtën në drejtim të tyre

Policia e Kosovës është vënë në lëvizje të enjten, pas informacioneve të marra nga Policia e Shqipërisë, se disa persona kanë provuar të hynë...

Reforma Zgjedhore, Kryeziu:Projektligji i propozuar të mos procedohet tutje

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) mbajti konferencë për media ku u prezantuan vlerësimet lidhur me Reformën Zgjedhore, pas projektligjit të propozuar nga Komisioni Ad-Hoc....

Lajmet e Fundit