13.8 C
Prizren
E enjte, 1 Qershor, 2023

Deklarohet Hajrulla Çeku pasi u votua për ministër

Hajrulla Çeku është votuar dje Ministër i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit.

Pas emërimit në këtë pozitë, Çeku e ka bërë një koment të shkurtër në profilin e tij në rrjetin social Facebook.

Ai ka publikuar një fotografi të kabinetit qeveritar.

Çeku ka shkruar, “Albin Kurti, kryeministër i Kosovës. Na priftë e mbara dhe dalshim faqebardhë”./Express/

Më Shumë

Nagavci paralajmëron ndërtimin e çerdheve në katër qytete, jep detaje për ndarjen e 70 bursave

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, ka thënë se janë në proces të ndërtimit të katër çerdheve të reja në Prizren,...

Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia – zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Rita Ora dhe bashkëshorti i saj, Taika Waititi, konfirmuan se ishin martuar zyrtarisht në janar. Dhe të sapomartuarit ngritën temperaturat së fundmi teksa pozuan së...

Lajmet e Fundit