18.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Dëmtohen dritat në Kalanë e Prizrenit

dritat nw kalaPersona të pandërgjegjshëm kanë dëmtuar dritat dekurativ të vendosura në Kalanë e Prizrenit. Komuna e Prizrenit, vitin e kaluar në ndriçimin e Kalasë kishte investuar 20 mijë euro.

Drejtori i Turizmit dhe Zhvillimit Ekonomik, Samir Hoxha, tha se për dëmtimin e këtyre dritave është njoftuar edhe Policia e Kosovës.

“ Kërkojmë nga Policia që të zbardhë këtë rast dhe keqpërsit të dalin para drejtësisë”, tha Hoxha për TV Prizrenin.

Ai tregoi se Komuna e Prizrenit, do të vazhdojë të bëjë revitalizimin e Kalasë. “Kjo platformë është promovuar nga PDK-ja dhe pritet të fillojë të implementohet nga viti i ardhshëm”. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Përkujtohen dëshmorët dhe martirët e Lubizhdës së Hasit

Në Lubizhdë të Hasit, të premten është mbajtur manifestim përkujtimor në nderim të 14 dëshmorëve dhe 40 martirëve të këtij lokaliteti. Familjarë të dëshmorëve...

Mot sot i ngrohtë në ditën e Fitër Bajramit

Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot me diell dhe shumë i ngrohtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 12-26 km/h. Temperaturat minimale...

Lajmet e Fundit