10.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Deputeti zhvishet në Parlament për ta kundërshtuar Qeverinë

Një politikan opozitar në Meksikë, ka gjetur një mënyrë unike për të ironizuar korrupsionin në vend.

Ai ka zgjedhur të zhvishet në mes të seancës plenare. Bëhet fjalë për deputetin Antonio Garcia Conejo, i  cili është shfaqur i veshur vetëm me mbathje duke qëndruar në një podium.

“Ju keni turp të më shihni lakuriq, por nuk keni turp të shihni njerëzit tuaj duke lëvizur në rrugë të zhveshur, zbathur dhe të uritur pasi u keni vjedhur të gjitha paratë dhe pasurinë e tyre”, deklaroi Conejo.

Postimi është parë më shumë se 7.4 milionë herë brenda pak ditësh.

Më Shumë

Në mesnatë përfundon ora dimërore, akrepat lëvizin një orë para

Natën nga e shtuna në të diele, më saktë më 26 mars në orën dy pas mesnate, mbaron ora dimërore dhe fillon koha e...

Ndërron jetë mësimdhënësja, Drita Zogaj -Krasniqi

Ka ndërruar jetë mësimdhënësja, Drita Zogaj Krasniqi Lajmin për vdekjen e saj e ka bërë vë ditur drejtoresha e Drejtorisë së Arsimit në Prizren, Luljeta...

Vjedhje në Rahovec

Lajmet e Fundit