10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

“Derbi i mbijetesës” përfundon baras, Dukagjini dhe Malisheva ndajnë pikët

Dukagjini dhe Malisheva kanë luajtur baras 0-0 në ndeshjen e parë të javës së 27-të në BKT Superligën e Kosovës.

“Derbi i mbijetesës” i zhvilluar në stadiumin “18 qershori” në Klina ka qenë shumë i luftuar nga të dyja skuadrat, por pa sjell fitues.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë thuajse të barabartë nga të dyja skuadrat, të cilat kërkonin golin e epërsisë, por pa arritur t’i ndryshojnë shifrat.

Dukagjini pati një rast ideal në minutën e 27-të duke goditur shtyllën, ndërsa në minutat shtesë pati një rast të diskutueshëm, por gjyqtari Mervan Bejtuallu ndëshkoi Hasan Hysenin me të verdhë për simulim, edhe pas rishikimit të VAR-it.

Në pjesën e dytë, përsëri u zhvillua lojë e barabartë, e fortë nga të dyja skuadrat, por edhe me ndërhyrje dhe karton për të dyja skuadrat.

Megjithatë, as në këtë pjesë skuadrat nuk arritën ta gjejnë golin dhe ndeshja u mbyll me barazim 0-0.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

 

Pas këtij barazimi, Malisheva mbetet e pesta me 34 pikë, ndërsa Dukagjini zë vendin e tetë me 30 pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, klinasit luajnë ndaj Ballkanit, ndërsa Malisheva ndaj Prishtinës. /Telegrafi/

Më Shumë

Nesër shqyrtohet Projektligji për Zyrtarët Publik dhe Pagat në Sektorin Publik

Projektligji për Zyrtarët Publik dhe Pagat në Sektorin Publik do të shqyrtohet më 2 dhjetor. Kështu ka thënë deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Valon Ramadani. “Komisioni për...

Kryetari i SBASHK-ut: Kontrata kolektive është valide, MASHT-i nuk mund ta shkëpus njëanshëm

Ministria e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, ka njoftuar Sindikatën e Bashkuar të Arsimit, ditë më parë se nuk do të vazhdojë me zbatimin e...

Lajmet e Fundit