2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Dhjetë vatra zjarri në rrethinën e Prizrenit

Tashmë ka shkuar në dhjetë numri i vatrave të zjarrit në fshatrat e Prizrenit.

Drejtoresha për Emergjenca dhe Shpëtim e Komunës së Prizrenit, Ramize Shala, thotë se era fortë është duke e përhapur zjarrin, dhe se për momentin aktive janë 10 vatra zjarri

Ajo ka thënë se ende nuk dihen shkaqet e rënies së zjarrit

“Të gjitha ekipet e zjarrfikësve janë në terren, madje edhe ato ekipe jashtë orarit të punës. Gjithsejtë 7 ekipe janë në terren”, tha Shala për RTK.

Përfshihen në flakë malet në rrethin e Prizrenit

Një zjarr ka rënë në orët e pasdites, afër fshatit Noviselan të Prizrenit.

Drejtoresha për Emergjenca dhe Shpëtim e komunës së Prizrenit, Ramize Shala ka thënë  se tashmë ekipet e zjarrfikësve janë në terren dhe se siç ka njoftuar ajo , zjarri është lokalizuar.

Më Shumë

Vdes Feim Elshani nga Rahoveci, dje pësoi plagë pasi shtëpia e tij u përfshi nga zjarri

Ka vdekur sot Feim Elshani nga fshati Nagac i Rahovecit. Një ditë më parë kishte pësuar plagë pasi shtëpia e tij u përfshi nga zjarri,...

Rasti i veturave të dyshuara afër shkollës në Prizren, Totaj: Po presim hetime zyrtare nga policia

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj është deklaruar lidhur me ankesat e paraqitur nga disa prindër, se disa persona të dyshuar po sillen...

Lajmet e Fundit