18.8 C
Prizren
E hënë, 2 Tetor, 2023

Diaspora duhet të jetë në parlament

PSHDK-logoPartia Shqiptare Demokristiane e Kosovës (PShDK) e ka vlerësuar të rëndësishëm përfaqësimin e diasporës në zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

PShDK-ja ka vlerësuar se Republika e Kosovës i ka për obligim për të krijuar kushte që diaspora të përfaqësohet si duhet në Kuvendin e Kosovës.

“PShDK-ja kërkon që diaspora në zgjedhjet e ardhshme të përfaqësohet në institucionet tona dhe zëri i saj të jetë në jetën e përditshme. Kosova duhet ta shfrytëzojë këtë potencial të madh që kemi nëpërmjet krijimit të kushteve dhe lehtësirave, që ata të vijnë dhe ta ndihmojnë ndërtimin e vendit dhe të investojnë pa probleme në vendin e tyre. Mërgata jonë është një potencial i madh që duhet stimuluar me të gjitha format”, thuhet në komunikatën e PShDK-së.

Bashkëshorti i së ndjerës Leonora Shala kërkon drejtësi, i shkruan kryeprokurorit Kelmendi dhe ministres Haxhiu

Faton Shala, bashkëshorti i të ndjerës Leonora Shala nga Malisheva, e cila ka vdekur gjate marrjes së shërbimeve stomatologjike në Malishevë, është shprehur i...

Moti sot me vranësira dhe diell

Sot so të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë...

Fitorja e Kosovës

Lajmet e Fundit