24.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Humb jetën një femër e tre të plagosur në një aksident trafiku

Aksident-DuhelNjë i vdekur e tre të plagosur është bilanci i një aksidenti, që ndodhi sot, në minutat e para pas mesnatës, në rrugën rajonale Gjakovë-Klinë, në fshatin Gremik.

Sipas njoftimit të policisë, rreth orës 00:25 (pas mesnate), në fshatin Gremik të Klinës vetura VW Golf II me regjistrim vendor, drejtuar nga T. (Alush) K. (1967) nga fshati Sverkë e Klinës, humb kontrollin dhe duke u rrokullisur del nga rruga. Në veturë ishin edhe Sh. K. (1974, femër, po nga Sverka e Klinës), H.B. (1951, femër, nga fshati Ponorc-Malishevë) dhe N. B. (1986, mashkull, nga fshati Ponorc – Malishevë).

“Sipas hetimeve në vendngjarje, mësohet se aksidenti kishte ndodhur kur drejtuesi i veturës derisa po qarkullonte me automjetin e tij nga Klina në drejtim të Gjakovës, kur arrin përball pompës se derivateve MONI, për një moment e humb kontrollin mbi automjetin e tij, rrokullisit dhe dal nga rruga në të djathtë të saj. Për pasojë nga lëndimet e marra në këtë aksident ne vendin e ngjarjes ka vdekur bashkëudhëtarja Sh. K. (1974, femër). Vdekjen e saj e ka konfirmuar mjeku kujdestar në Spitalin Rajonal të Pejës me të arritur atje viktima. Ndërsa dy pasangjerët e tjerë dhe drejtuesi i veturës kanë pësuar lëndime trupore, por janë jashtë rrezikut për jetën. Ata ndodhen ne Spitalin e Pejës për trajtim mjekësor”, thuhet në njoftimin e policisë.

Trupi i pajetë i viktimës u është lejuar familjarëve për ceremoni varrimi.

Njësitet e Trafikut Rajonal e kanë përfunduar shikimin e vendit të ngjarjes. Rasti do t’u procedohet institucioneve gjyqësore.

Më Shumë

Tragjedia në Mal të Zi, humbën jetën 11 persona – MPB jep informacione të reja

Ministri i Punëve të Brendshme të Malit të Zi, Filip Axhiq tha se e gjithë udhëheqja e Drejtorisë së Policisë aktualisht ndodhet në Cetinje...

Arrestohet nënshtetasi holandez pasi sulmoi policët në Malishevë

Është arrestuar në Malishevë një person me nënshtetësi holandeze. Sipas policisë ai kishte urdhër arrest, por se gjatë arrestimit i njëjti ka sulmuar zyrtarët...

Lajmet e Fundit