5.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Diego Costa gjen skuadër të re

Ish sulmuesi i Atletico Madrid dhe Chelseas, ka ndërruar sërish ambient.

Diego Costa i është bashkuar ekipit brazilian, Atletico Mineiro si transferim të lirë, ka konfirmuar faqja braziliane.

news image

32-vjeçarit i kishte mbaruar kontrata dy-vjeçare që kishte me Los Colchoneros, dhe ai do të rikthehet në aksion pas gati tetë muajve, pasi paraprakisht ishte pa klub që nga dhjetori.

Spanjolli ishte katër vite pjesë e Atletico Madrid nga vitet 2010-2014, për të iu bashkuar më pas ekipit anglez Chelseas për tre vite, dhe për t’u rikthyer sërish tek ekipi spanjoll edhe për dy vite të tjera.

Spanjollin tani e pret një aventurë e re në Brazil.

 

Më Shumë

Gjendet 25-vjeçarja nga Rahoveci, policia thotë se iku nga shtëpia e burrit për të bashkëjetuar me një tjetër

Policia njofton se e njëjta është hasur e shoqëruar nga një burrë me të cilin bashkëjeton që nga koha kur është larguar nga shtëpia...

U vranë me thikë nga ish-burri i partneres, daja i 23-vjeçarit: Gabimi i tij ishte që dashuroi

Mynevere Karabollaj dhe Flonino Merkuri, 23 vjeç u vranë tragjikisht të dielën në Itali nga ish-bashkëshorti i 37-veçares, Viron Karabollaj, 40 vjeç. Lidhur me këtë...

Lajmet e Fundit