4.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

40 milion euro për një sulmues, Roma gjen pasardhësin e Dzekos

Edin Dzeko u largua drejt Interit dhe Roma do ta zëvendësojë 35-vjeçarin boshnjak me Tammy Abraham. Klubi italian ka arritur akordin me agjentin e sulmuesin anglez.

Edhe marrëveshja me Chelsea në lidhje me kartonin e 23-vjeçarit është arritur. Roma do të shpenzojë 40 milion euro dhe pagesa do të kryhet me këste.

Abraham ka pranuar transferimin në Serie A dhe sot pritet në kryeqytetin italian, teksa do të firmosë kontratën me klubin verdhekuq menjëherë sapo të ketë kryer kontrollet mjekësore.

Në akordin mes klubeve është vendosur një klauzolë që i lejon Chelsea të riblejë sulmuesin për 80 milion euro, duke filluar nga 2023.

Më Shumë

Unai Emery kërkon Vedat Muriqin te Aston Villa

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi mund të transferohet në Premier Legue. Ylli dardan po bën një sezon të madh me Mallorca-n në...

Situata në veri heq nga agjenda liberalizimin e vizave, e zhvendos më 30 nëntor

Propozimi për liberalizimin e vizave për Kosovën, i cili parasheh lëvizjen e lirë jo më larg se data 1 janar e vitit 2024, u...

Lajmet e Fundit