25.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Digjet një makinë në autostradën “Ibrahim Rugova”, drejtimi Arllat –Prizren

Një veturë është përfshirë nga zjarri në autostradën “Ibrahim Rugova”.
Ngjarja ka ndodhur në orët e mbrëmjes.

Dëshmitarët thonë se zjarri ishte i madh derisa nuk raportohet për të lënduar.

Daut Hoxha, zyrtar për informim në Policinë e Kosovës konfirmoi rastin për Gazetën Express.

“Rreth orës 20:45 policia ka pranuar informacionin se në autostradën “Ibrahim Rugova”, drejtimi Arllat –Prizren, rreth tri kilometra larg nga fshati Arllat është duke u djegur një veturë, megjithëse personi nuk e dinte lokacionin e saktë se ku ndodhej. Menjëherë janë informuar zjarrfikësit si dhe patrulla policore e cila ne ato momente ishte duke patrulluar në fshatin Dragobil, janë nisur ne atë drejtim duke vazhduar drejt fshatit Arllat dhe kanë hyrë në autostradë duke vazhduar në kërkim te lokacionit për informatën e marrë dhe në fshatin Banjë është hasur në veturën e cila ishte duke u djegur dhe për të cilën ishte pranuar informacioni”, tha Hoxha.

Haradinaj: Kosova në NATO është zgjidhja

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se Kosova duhet të anëtarësohet në NATO, dhe se kjo sipas tij është...

U përplas me Rusinë për Kosovën, Rama vjen me një mesazh tjetër nga OKB-ja

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka ndarë një fotoalbum të momenteve të djeshme në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të...

Lajmet e Fundit