16.8 C
Prizren
E premte, 29 Shtator, 2023

Digjet një shtëpi në Prizren, lëndohet një person

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri në fshatin Reqan të Prizrenit.

Si pasoj e zjarrit është djegur një pjesë e çatisë së shtëpisë si dhe një pjesë e katit të dytë të shtëpisë. Njësiti i zjarrfikësve ka lokalizuar dhe fikur zjarrin.

Gjatë fikjes së zjarrit një person është lënduar dhe i njëjti është dërguar në tretman mjekësorë. Rasti në hetime.

Mbi 2 mijë gjoba trafiku në 24 orët e fundit

2 mijë e 65 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Policia ka bërë të ditur se gjatë kësaj periudhe...

Kryeziu: Lista Serbe mund të ç’regjistrohet

Shteti serb duket se qëndron pas sulmit terrorist mbi Policinë e Kosovës të dielën e 24 shtatorit në fshatin Banjskë të Zveçanit. Kështu thonë faktet...

Lajmet e Fundit