1.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Disa qytetarë nuk e gjejnë emrin në shkollën “Abdyl Frashëri” në Prizren

Disa prej qytetarëve të Prizrenit nuk kanë arritur të gjejnë emrin e tyre në shkollën “Abdyl Frashëri”.

Sipas menaxherit të kësaj qendre, Alidin Flugaj, kjo ka ndodh për shkak të lëvizjes së votuesve të ri në një shkollë tjetër.

“Në këtë shkollë janë të regjistruar 10 mijë votues, qendra e votimit është hapur me kohë, janë bërë të gjitha përgatitjet me kohe, tashmë votuesit kanë ardhur me kohë”, ka thënë Alidin Flugaj.

“Për pjesën teknike ne nuk mund të përgjigjemi se nuk e dimë, ne i kontrollojmë sipas të dhënave të KQZ-së, dhe ku ata mund të gjejnë vendvotimin e tyre”.

“Me sa kam informata kam dëgjuar se votuesit e ri janë vendosur në shkollën “11 marsi”, ka thënë Flugaj.

Më Shumë

Lëndohet një punëtor në vendin e punës në Korishë të Prizrenit

Në fshatin Korish të Prizrenit, një person derisa po punonte, ka rënë nga lartësia. Viktima është dërguar në spital për trajtim mjekësor dhe në vend...

Aksident mes tri veturave në Kijevë të Malishevës, lëndohet një person

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e së premtes rreth orës 10:16 mes tri veturave në Kijevë të Malishevës. Lajmin për Front Online e...

Lajmet e Fundit