10.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Doktori i Trumpit thotë se presidenti amerikan është shëruar nga koronavirusi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka përfunduar trajtimin e tij me ilaçe për Covid-19 dhe mund të rikthehet në angazhimet publike këtë fundjavë. Kjo është deklarata e thënë nga doktori i tij.

Doktor Sean Conley tha se presidenti Trump u përgjigj ‘ekstremisht mirë’ ndaj mjekimit dhe ka ndenjur në gjendje të qëndrueshme.

Presidenti Trump, më herët ka thënë se të premten do të zhvillojë një tjetër test për Covid-in, duke shpresuar që ta kalojë të gjithë këtë në fundjavë.

Për sa i përket debatit me demokratin Joe Biden, Trump tha se nuk do të humbte kohë në debate virtuale , duke lënë të kuptohet që Trump tashmë është gati për angazhimet publike.

Më Shumë

98 vjet nga vrasja e Bajram Currit

Sot mbushen 98 vjet vrasja e heroit të popullit, Bajram Curri, nga ushtria e Ahmet Zogut. Bajram Curri ishte udhëheqës popullor, ushtarak, senator i...

Krasniqi kritikon qeverinë për rritjen e çmimit të rrymës: Po kërcënohet mirëqenia e qytetarëve

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka akuzuar qeverinë lidhur me rritjen e çmimit të energjisë elektrike për 15 për qind. Krasniqi...

Enigmë

Lajmet e Fundit