23.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

“DokuFest” në festivalin “Culturescapes”

DokuFest6-26“DokuFest” do të prezantohet në festivalin e kulturës “Culturescapes” i cili po mbahet në Zvicër në datat 18 tetor – 13 dhjetor 2013. Menaxherja e komunikimit e “DokuFest”, Nita Deda, do të prezantoj aktivitetet e festivalit, rritjen e tij si dhe planet e së ardhmes.

Prezantimi do të përcjellet me shfaqjen e një programi të kuruar nga drejtori artistik i DokuFest, Veton Nurkollari, i cili përfshin gjashtë filma të prodhuar në periudhën e pasluftës në Kosovë.

Programi do të përfshij filmat: “Balkan Xpress” nga Bar?s Karamuço, “Kaseta e Dasmës” nga Ariel Shaban; “Kolona” nga Ujkan Hysaj; “She Comes in Spring” nga Antoneta Kastrati; “Zibidi” nga Nart Zeqiraj dhe “Nusja Jonë” nga Yll Çitaku dhe Nita Deda.

Më Shumë

Vetaksidentohet në Petrovë të Prizrenit, vetura përplaset për murin e një shtëpie

Një aksident trafiku ka ndodhur dje në Prizren, saktësisht në lagjen Petrovë, raporton PrizrenPress Sipas raportin 24 orësh të policisë, një person me veturë është...

Zafir Berisha përkujton dëshmorin Remzi Ademaj

Ish- komandanti i UÇK-së, Zafir Berisha, ka përkujtuar dëshmorin e kombit, Remzi Ademaj- “Petriti”. Postimi i plotë i Berishës: Para 24 vitesh (15.08.1998) ra heroikisht për...

Lajmet e Fundit