15.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Maj, 2024

NATO mbështet Kosovën

Rexhepi-Richard FrohMinistri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi ka pritur në takim pune përfaqësuesin e lartë për Operacione në kuadër të Shtabit të Përgjithshëm të Aleancës Veri-Atlantike (NATO), Richard S.F. Froh. Në këtë takim është diskutuar mbi gjendjen e përgjithshme të sigurisë në Republikën e Kosovës, mbarëvajtjen e procesit zgjedhor dhe rishikimin e sektorit të sigurisë në Republikën e Kosovës, njofton kumtesa nga MPB.

Froh ritheksoi mbështetjen e NATO-s në kuadër të KFOR-it, për institucionet e sigurisë të Republikës së Kosovën, në ofrimin e sigurisë në të tërë territorin e Republikës së Kosovës dhe përgëzoi Policinë e Kosovës për profesionalizmin e dëshmuar në ofrimin e sigurisë gjatë procesit zgjedhor, për marrjen e përgjegjësive në ruajtjen e trashëgimisë kulturore, etj.

Më Shumë

Totaj takon banorët e fshatrave Gjonaj, Piranë dhe Velezhë

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka takuar banorët e fshatrave Gjonaj, Piranë dhe Velezhë. "Faleminderit Gjonaj, Piranë dhe Velezhë për takimet dhe propozimet e jashtëzakonshme...

Totaj priti zyrtarët turq të Bashkisë së Komunës së Gaziantepit

Kryetari i Prizrenit,  Shaqir Totaj priti sot zyrtarët turq të Bashkisë së Komunës së Gaziantepit të Republikës së Turqisë. Diskutimi kryesor u përqendrua në qeverisjen...

Lajmet e Fundit