-0.2 C
Prizren
E premte, 27 Janar, 2023

Dorëheqja e Eqrem Kryeziut befason bashkëpunëtorët e tij

EqremKryeziu-HanefiMuharremiBashkëpunëtorët shumëvjeçarë të Eqrem Kryeziut janë befasuar kur kanë dëgjuar se kryetari i Degës së LDK-së në Prizren ka dhënë dorëheqje nga ky funksion dhe nga anëtarësia në Kryesinë qendrore të partisë, shkruan Koha Ditore. Lajmin për këtë e kanë mësuar nga mediat sociale dhe ato elektronike.

“Në media e kemi lexu postimin e tij dhe të drejtën jemi befasuar”, ka thënë Hanefi Muharremi, koordinator aktual i Degës së LDK-së në Prizren. Ai ka theksuar se lidershipi i Degës së LDK-së nuk ka shumë njohuri në lidhje me qëndrimin e Kryeziut.

Më Shumë

Brighton refuzon ofertën e parë të Chelsea-t për Caicedo-n

Chelsea-t i është refuzuar oferta e tyre e parë e transferimit prej 55 milionë funtesh për Moises Caicedo-n, shkruan The Athletic. Blutë kanë identifikuar mesfushorin...

DOKUMENTI/ Si jepej leja për ushtrim prostitucioni gjatë Mbretërisë Shqiptare

Arkiva Shqip ka publikuar një dokument që tregon se si ushtrohej prostitucioni gjatë mbretërisë. Fillesat e prostitucionit në vend datojnë që në vitin 1910...

Lajmet e Fundit