24.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Dortmundi mohon që Haaland të ketë marrëveshje me Man Cityn

Sebastian Kehl, kreu i ekipit të parë të futbollit të Borussia Dortmundit, ka mohuar raportimet se sulmuesi norvegjez, Erling Haaland, ka pranuar të largohet nga klubi i Bundesligës për në Manchester City.

Sipas disa mediave, Manchester City është afër nënshkrimit të sulmuesit 21-vjeçar për sezonin e ardhshëm, por kështu nuk mendojnë edhe drejtuesit e Dortmundit.

“Ka një klauzolë lirimi, e dini, dhe ka një afat”, ka thënë fillimisht Kehl për Sky Sports Germany, pa dhënë detaje të mëtejshme dhe duke u përgjigjur me një “jo” të fortë kur u pyet nëse ndonjë klub kishte shprehur tashmë një interes për të paguar klauzolën.

Kontrata e 21-vjeçarit, e cila zgjat deri në vitin 2024, ka një klauzolë lirimi që do ta lejonte atë të largohej këtë verë për një tarifë prej rreth 75 milionë euro.

Mediumi Sport1 vazhdon të raportojë se lojtari i ka kërkuar Dortmundit që të mos i bëjë publike raportet e tij mjekësore, ashtu si Gareth Bale te Real Madridi.

Më Shumë

Mot i vranët dhe me shi, temperaturat bien deri në 12 gradë

Gjatë kësaj të premte parashihet të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje shiu. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin...

Arrestohet i dyshuari për armëmbajtje pa leje në Malishevë

Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshuar për armëmbajtje pa leje në fshatin Temeqinë të Komunës së Malishevës. Gjatë kontrollit atij i është...

Lajmet e Fundit