23.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Prill, 2024

Dragash: 68 vjeçari rrahet me vëllain pasi u kap me gruan e tij

Telashet familjare shpesh herë kalojnë muret e shtëpive, për shkak të eskalimit të situatës ku nevojitet edhe ndërhyrja e Policisë. Një rast i tillë ka ndodhur mbrëmë në një familje në Kukajan të Dragashit, ku dy vëllezër janë rrahur mes vete, raporton Gazeta Sinjali.

Një 68-vjeçar dhe një 63-vjeçar u kapën me njëri-tjetrin dhe si pasojë e përleshjes përfunduan në spital, e më pas në Polici.

Sinjali mëson se ngjarja ka ndodhur në orët e mëngjesit, kur dy vëllezërit që jetojnë afër, patën fillimisht një zënkë. Konfliktit verbal dyshohet se i parapriu një mosmarrëveshje e 68-vjeçarit me kunatën e tij, gruan e vëllait 63-vjeçar.

Për pasojë, të dy u përfshinë në rrahje, duke e sulmuar njëri-tjetrin fizikisht, derisa intervenoi Policia.

Burimet thonë se dy palët janë shoqëruar në stacion policor për intervistim, ku kanë dhënë deklaratat e tyre në lidhje me rastin.

Me urdhër të Prokurorit të Shtetit, hetimet kanë nisur në drejtim të veprës penale “Lëndim i lehtë trupor”.

Më Shumë

Kosova e Shqipëria me marrëveshje të re për kalimin pa kontroll kufitar në Vërmicë

Qytetarët e Kosovës dhe ata të Shqipërisë, do të kalojnë përmes pikës kufitare të Vërmicës nga ana e Kosovës dhe Morinës nga ana e...

25-vjetori i masakrës së Lubizhdës, Haradinaj: Hasi dha shumë për atdheun

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka kujtuar në 25-vjetorin e vrasjes së tyre, 54 shqiptarët e Lubizhdës së Hasit.   Ish-kryeministri thotë...

Lajmet e Fundit