18.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Sot pritet të ketë rrebeshe lokale shiu e shkarkesa rrufesh

Për sot parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet kohë pas kohe të ketë rrebeshe lokale shiu dhe shkarkesa rrufesh, duke filluar që nga orët e mëngjesit.

Era do të fryjë kryesisht nga kuadrati i jugperëndimit, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 20 deri në 60 kilometra në orë.

Temperaturat do të pësojnë ulje, ku minimalet do të luhaten prej 15 deri në 18 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale prej 23 deri në 27 gradë Celsius./MeteoKosova

Më Shumë

Nxjerrja ilegale e zhavorrit përgjatë Drinit të Bardhë, Prokuroria vazhdon të sekuestrojë makineri

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka thënë se po vazhdon me sekuestrimin e mjeteve që ishin përdorur nga kompani që jashtëligjshëm kishin nxjerrë zhavorr përgjatë...

Kurti: Edhe pas një çerek shekulli fati i Ukshin Hotit nuk është zbardhur

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se më 16 maj 1999, profesori Ukshin Hoti, pas lirimit nga burgu i Dubravës, u rrëmbye dhe u...

Lajmet e Fundit