16.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Dragash, tentohet të bëhet ndërrim i patentë shoferit të falsifikuar

Një burrë nga Dragashi ka tentuar të aplikoj për ndërrim të patentë shoferit të  huaj në atë të Republikës së Kosovës, ku pas verifikimit është vërtetuar se dokumenti i huaj ka qenë i falsifikuar.

Në raportin policor thuhet se është iniciuar rast lidhur me këtë çështje.

Rasti ka ndodhur dje rreth orës 14:50.

Më Shumë

Presidenti Begaj sot nis vizitën dyditore në Kosovë

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj më 15 dhe 16 gusht realizon vizitën e parë zyrtare në Kosovë. Begaj do të takojë drejtuesit më të lartë...

Totaj bën homazhe për dëshmorin e kombit Remzi Ademaj

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, së bashku me zyrtarë të Komunës së Prizrenit, bënë homazhe sot, në varrezat e dëshmorëve në Landovicë, për nder...

Lajmet e Fundit