25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Dy të arrestuar në Prizren për vjedhje


Dy persona janë arrestuar në Prizren nën dyshimin për veprat “vjedhje” dhe “vjedhje të rënda”.

Policia ka thënë se ka marrë informatë sot lidhur me një vjedhje të rëndë që ka ndodhur dje në Prizren dhe pas hetimeve janë identifikuar dhe arrestuar të dyshuarit (E.K. dhe F.Th.).

Personat e dyshuar, tashmë të arrestuar, dyshohet të jenë përfshirë në disa raste të këtyre veprave penale (vjedhje dhe vjedhje të rënda), ku njësitë e hetimeve pas një pune intensive kanë arritur që të identifikojnë dhe të arrestojnë të dyshuarit.

“Të dyshuarit janë të njohur për organet e rendit si recidivistë të këtyre veprave”, thuhet në njoftim.

Me vendim të prokurorit dy të dyshuarve iu shqiptohet masa e ndalimit policor për 24 orë, pasi që të dyshuarit janë të mitur.

Dy të vdekur pas një sulmi nga një ari në Parkun Kombëtar Banff të Albertas, Kanada

Dy persona janë gjetur të vdekur pas një sulmi nga një ari në Parkun Kombëtar Banff të Albertas, tha në një deklaratë Parks Canada. Sipas...

Malishevë: Policia arreston të dyshuarin, i vodhi para babait

Të martën policia në Malishevë ka njoftuar se ka arrestuar një të dyshuar, mashkull kosovar, pasi i njëjti me datën 6 shtator, babait të...

Lirikë stine

Lajmet e Fundit