14.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Dy të lënduar nga zjarri që kaploi një fabrikë në Prizren

Një fabrikë në Komunën e Prizrenit, është përfshirë nga flakët, këtë të hënë, si pasojë dy persona kanë pësuar lëndime.

Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësi i Drejtorisë Rajonale për rajonin e Prizrenit, Shaqir Bytyqi.

Ai ka thënë se njëri nga të lënduarit është dërguar në QKUK, pasi gjendja e tij është e rëndë.

“Dy persona janë lënduar, njëri prej tyre është lënduar rëndë, i njëjti është dërguar me urgjencë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës në Prishtinë”,deklaroi Bytyqi.

Policia dhe zjarrfikësit gjenden në vendin e ngjarjes dh po merren me rastin.

Njësia Rajonale ka nisur hetimet lidhur me këtë rast

Më Shumë

Sot nis stina e vjeshtës

23 shtatori shënon përfundimin e stinës së verës dhe stinës së vjeshtës. Vjeshta saktësisht ka hyrë në orën 02:04 min. Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë...

20 mijë nënshkrime për tërheqje të 30% nga Trusti, lëvizë Kuvendi

Kryesia e Kuvendit ka vendosur që ta dërgojë në Qeveri, projektligjin për plotësim-ndryshimin e ligjit për fondet pensionale të Kosovës.   Ky ndryshim mundëson tërheqjen deri...

Lajmet e Fundit