13.8 C
Prizren
E hënë, 2 Tetor, 2023

Dy të vdekur dhe dy të lënduar në aksident trafiku

Policia-crime sceneDy persona kanë humbur jetën dhe dy të tjerë janë lënduar në një aksident trafiku që ndodhi mbrëmë në rrugën magjistrale Prishtinë-Ferizaj, në fshatin Banullë.

Baki Kelani, Zëdhënës i Policisë së Kosovës, tha se viktimat janë shtetas kosovarë dhe të njëjtit ishin duke qarkulluar me një automjet, raporton RTK. Policia e Kosovës u bën apel të gjithë pjesëmarrësve në komunikacion që të respektojnë rregullat e trafikut në mënyrë që të parandalohen aksidentet.

Ka vdekur Sir Michael Gambon i njohur për rolin në Harry Potter

Sir Michael Gambon ka vdekur në moshën 82 vjecare, pas një problemi shëndetësor nga pneumonia, raportojnë mediet e huaja, shkruan KultPlus. Për vdekjen e tij...

Moti sot me diell dhe vranësira

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Sipas IHK-së, temperaturat minimale do...

Lajmet e Fundit