35.8 C
Prizren
E hënë, 15 Korrik, 2024

Dy të vdekur dhe dy të lënduar në aksident trafiku

Policia-crime sceneDy persona kanë humbur jetën dhe dy të tjerë janë lënduar në një aksident trafiku që ndodhi mbrëmë në rrugën magjistrale Prishtinë-Ferizaj, në fshatin Banullë.

Baki Kelani, Zëdhënës i Policisë së Kosovës, tha se viktimat janë shtetas kosovarë dhe të njëjtit ishin duke qarkulluar me një automjet, raporton RTK. Policia e Kosovës u bën apel të gjithë pjesëmarrësve në komunikacion që të respektojnë rregullat e trafikut në mënyrë që të parandalohen aksidentet.

Më Shumë

Rahoveci mirëpret mërgimtarët, u ofron parkim pa pagesë në oborrin e Komunës

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka marrë vendim që parkimi i automjeteve të mërgimtarëve të lejohet edhe brenda oborrit të administratës komunale,...

Blushi tek “Hëna e Shqipërisë” zbulon komplotin e madh ndaj vendit. Ja të pasurit shqiptar që duan izolimin e Shqipërisë

Shkrimtari Ben Blushi në një prej librave të tij, i titulluar “Hëna e Shqipërisë”, një botim i shtëpisë botuese prestigjioze në vend UET-Press, paraqet...

Lajmet e Fundit