19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Ish-lideri i protestave studentore në 25 vjetorin e tyre viziton ish-krerët e UÇK-së në Hagë

Ish-lideri i protestave studentore, Muhamet Mavraj, në 25 vjetorin e tyre ka udhëtuar për në Hagë të Holandës.

Mavraj atje do të vizitojë ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Në një postim në Facebook, Mavraj thotë se në këtë 25 vjetor askush më shumë se ish-krerët që po gjykohen në Hagë nuk meriton respekt dhe përkrahje.

“Urime 25 vjetorin e protestave studentore te 1 tetorit 1997! Në ketë jubile sot do të përqafohem me strateget e lirisë dhe pavarësisë së Kosovës. Nga te gjallët, në këtë 25 vjetor, askush më shumë sesa këta nuk meriton respektin dhe përkrahjen. Të falat tuaja po ua përcjelli! E di se i përshëndesni”, ka shkruar Mavraj.

Më Shumë

Pandeli Majko nesër shpallet ‘Qytetar Nderi’ i Rahovecit

Komuna e Rahovecit nesër (e premte) ka paralajmëruar se do të ndajë një çmim për ish-kryeministrin e Shqipërisë, Pandeli Majko. Në njoftimin e lëshuar për...

Eurosport Italia për Shqipërinë: Skuadër ambicioze, kujdes nga Broja

'Eurosport Italia’ të martën vjen më një shkrim të gjatë për Kombëtaren shqiptare në prag të duelit me Italinë. Shqipëria dhe Italia do të ndeshen...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit