18.8 C
Prizren
E hënë, 3 Tetor, 2022

Eden Hazard i jep lajmin e hidhur Kombëtares së Belgjikës

Hazard në dyshim për ndeshjen e parë në Euro 2020: “Ende nuk jam 100%”

Eden Hazard nuk pritet të jetë titullar në ndeshjen e parë të Belgjikës në “Euro 2020”.

Sulmuesi i Real Madridi ka konfirmuar se ende nuk ndihet gati 100% she s’kanë vendosur nëse do të luajë nga fillimi apo do të ketë minuta në sfidën e parë Belgjikën në Kampionatin Evropian, që do të përballet më 12 qershor me Rusinë.

Hazard ka vuajtur nga dëmtime të shumta që prej transferimit në Real Madrid.

“Munda të luaj miqësoren me Kroacinë. Kam bërë vetëm një javë stërvitje komplete me skuadrën. Për të startuar, do të jetë vendim i trajnerit, por ende nuk jam 100%, kështu që do të shohim se çfarë do të bëjmë”, tha Eden.

Ai më pas dha sinjale se pas Euro 2020, edhe pse 30-vjeçar, mund t’i varë atletet me Kombëtaren e Belgjikës, duke thënë: “Nuk e di, do të shohim”.

Pas ndeshjes me Rusinë, Belgjika do të përballet me Danimarkën dhe në ndeshjen e fundit në fazën e grupeve me Finlandën.

Më Shumë

Totaj takon kryetarin e Parlamentit të Landit të Austrisë së Ulët — flasin për zgjerimin e bashkëpunimit kulturor e ekonomik

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, priti sot në takim miqësor delegacionin austriak parlamentar të Landit të Austrisë së Ulët (Niederösterreich/Lower Austria), të...

Haradinaj viziton familjet e dëshmorëve në Malishevë: Investimi më i mirë jetësor është ai për liri

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj sot ka qëndruar në Malishevë me shumë miq e bashkëluftëtarë. Ai është shprehur se investimi më...

Lajmet e Fundit