11.8 C
Prizren
E enjte, 30 Mars, 2023

Edhe dy muaj paraburgim për “kasapët” e “Arbanës”

BurguSazan Berishës, Arijanit Berishës, Shemsedin Berishës, Leutrim Avdylagës , Ramiz Avdylagës, Avni Bytyqit, Fadil Avdylagës, dhe Arbër Berishës iu është vazhduar edhe për dy muaj paraburgimi. Ata akuzohen për vrasje dhe posedim të armëve.

“Të pandehurve do t’i vazhdohet paraburgimi edhe për dy muaj”, njoftoi zëdhënësja e Gjykatës Themelore në Prizren, Afërdita Kicaj.

“Sazan Berisha, Shemsedin Berisha dhe Arbër Berisha akuzohen se kanë kryer veprën penale të vrasjes së rëndë, veprën penale mbajtje në pronësi, kontroll, ose posedim të paautorizuar të armëve dhe veprës penale shkaktim i rrezikut të përgjithshëm, ndërsa të pandehurit Leutrim Avdylaga, Ramiz Avdylaga, Fadil Avdylaga dhe Avni Bytyqi, se në bashkryerje kanë kryer veprën penale lëndim i rëndë trupor, gjatë së cilës kohë pritet që të pandehurit të dalin në gjykim para Departamentit për Krime të Rënda të Gjykatës Themelore të Prizrenit”.

“Gjyqtarja e Procedurës Paraprake e miratoi kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për vazhdimin e paraburgimit ndaj të pandehurve”.
“Të pandehurit u akuzuan për shkelje të Kodit Penal, duke marrë parasysh peshën e veprave penale, mënyrën dhe rrethanat në të cilat janë kryer veprat penale, pasojat e të cilave kanë përfunduar me fatalitet, vdekjen e një personi dhe lëndimin e shumë të tjerëve, veprat penale janë kryer me pjesëmarrjen e shumë personave ku janë përdor armë dhe mjete të ndryshme, e që kanë rezultuar me pasoja shumë të mëdha , dënimet e parapara me ligj për veprat e lartë përmendura penale për të cilat të pandehurit dyshohen se i kanë kryer”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

PSD sot mban protestë, kërkon dorëheqjen e Kurtit

Partia Socialdemokrate e Kosovës sot organizon protesta kundër Marrëveshjes së Ohrit dhe me kërkesë dorëheqjen e kryeministrit Albin Kurti, njofton Klankosova.tv. Protesta e PSD-së fillon...

Pajtimi dramatik i Wanda Narës me Mauro Icardi!

Mauro Icardi u kthye në Turqi dhe e bëri këtë pa shoqërinë e Wanda Nara. Por kjo nuk do të thotë se ata kanë...

Lajmet e Fundit