-0.2 C
Prizren
E shtunë, 28 Janar, 2023

Erdhi nga ShBA-ja për të votuar në Ratkoc të Rahovecit

Nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pasditen e së shtunës ka ardhur Tonny Hoti, enkas për ta shfrytëzuar të drejtën për të votuar, raporton,Ekonomia Online.

Hoti për Ekonomia Online, thotë se e drejta për të votuar ishte arsyeja kryesore që e solli kësaj radhe në Kosovë.

“Jam nga Ratkoci Komuna e Rahovecit. Kam ardhur për votime, për të votuar. Do të votojmë ta kryejmë atë punën e qytetarit siç e ka. Fitoftë ai që është më i miri”, tha mërgimtari Tonny Hoti, i cili tregoi se ka ardhur vetëm për të votuar edhe në raundin e parë.

Më Shumë

Dita Ndërkombëtare e Arsimit, Totaj: Ndër prioritetet kryesore kemi zhvillimin e arsimit

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Arsimit, kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka përshëndetur mësimdhënësit dhe nxënësit për kontributin në ruajtjen e frymës akademike...

Policia identifikon të dyshuarat e kërkuara për vjedhjen e një telefoni në Prizren

Policia e Rajonit të Prizrenit ka njoftuar se të dyshuarat për vjedhjen e një telefoni në një dyqan në Prizren, janë lajmëruar në stacion...

Lajmet e Fundit