7.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Erdogani për CNN: Izraeli është një shtet terrorist

Erdogan-kryeministri i TurqiseKryeministri i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan, në një intervistë për rrjetin televiziv CNN edhe një herë e ka shpalosur qëndrimin e tij kundrejt shtetit hebre.

“Izraeli është shtet terrorist. Veprimet e tanishme të këtij shteti po krijojnë terror. Ndërsa ne deri më tani asnjëherë nuk kemi qenë pjesë e terrorit dhe çdoherë kemi luftuar kundër terrorizmit”, ka thënë Erdogan.

Më Shumë

FSK-ja përfundon me sukses ushtrimin fushor “KFOR 33”

Kontigjenti i Forcës së Sigurisë së Kosovës ka përfunduar me sukses pjesëmarrjen në ushtrimin fushor “KFOR 33”, dhe janë kthyer në Kosovë. Kështu ka bërë...

Moti sot me diell, temperaturat deri në 15 gradë Celsius

Sot në Kosovë parashihet të mbaj mot me diell. Kështu bënë të ditur Meteo Kosova. Era do të fryjë nga drejtime të ndryshme por kryesisht e...

Lajmet e Fundit