12.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Erdogani për CNN: Izraeli është një shtet terrorist

Erdogan-kryeministri i TurqiseKryeministri i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan, në një intervistë për rrjetin televiziv CNN edhe një herë e ka shpalosur qëndrimin e tij kundrejt shtetit hebre.

“Izraeli është shtet terrorist. Veprimet e tanishme të këtij shteti po krijojnë terror. Ndërsa ne deri më tani asnjëherë nuk kemi qenë pjesë e terrorit dhe çdoherë kemi luftuar kundër terrorizmit”, ka thënë Erdogan.

Më Shumë

Manchester United kërkon adoleshentin e Brighton

Adoleshenti i Brighton, Evan Ferguson do të jetë në listën e ngushtë të Manchester United këtë verë, sipas Football Insider. Ferguson, 18 vjeç, ka shënuar...

Kurti raporton sot në kuvend për takimin e Ohrit

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, do të raportojë në Kuvendin e Kosovës rreth takimit të Ohrit, në lidhje me dialogun Kosovë-Serbi. Seanca nis në ora...

Lajmet e Fundit