24.8 C
E hënë, 20 Maj, 2024

Europa League: Atalanta e Gjimshitit në finale përballë Leverkusenit të Xhakës

Atalanta ka kaluar në finale të Europa League pasi e mposhti Marsiellen me rezultat 3:0.

Golin e parë në takim e shënoi Lookman me një goditje jashtë zonës e që ishte edhe rezultati i pjesës së parë.

Ndërsa, Atalanta e Berat Xhimshitit shënoi sërish në pjesën e dytë me anë të Ruggerit në minutën e 52-të, njofton Klankosova.tv.

Marsielle nuk arriti të shënonte, përkundër rasteve që kishte, ndërsa Atalanta shënoi sërish në minutën e fundit të ndeshjes me anë të Toure.

Në finale e 22 majit që do të mbahet në Dublin, Atalanta e Xhimshitit do të përballet me Bayer Leverkusenin e Granit Xhakës.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri

Dueli i tretë final mes Trepçës dhe Yllit

Trepça dhe Golden Eagle Ylli do të përballen në ndeshjen e tretë të serisë finale të play-offit në Superligën e Kosovës në basketboll. Pas dy...