25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Familja e ushtares së vrarë në Kosovë kërkon përgjigje

Heidi Ruh  Heidi RuhNë SHBA familjarët e ushtares Heidi Ruh po kërkojnë përgjigje për mënyrën e vrasjes së saj në Kosovë. Në vendlindjen e saj në Kiel është mbajtur një defilim me motoçikleta në shenjë të kujtimit të jetës së saj, raporton KTV.

Babai i saj, Scott Ruh, ka thënë se e ka parasysh që procedurat me ushtrinë janë shumë të gjata.

Një zëdhënës i Ushtrisë Amerikane ka thënë se hetimet po vazhdojnë dhe se ushtria do t’i japë përgjigje familjes për rrethanat e vdekjes së ushtares, që punonte në sektorin e mjekësisë në Bondsteel, transmeton Koha.net.

Ajo u vra me armë zjarri brenda kampit, por rrethanat ende nuk dihen.

Kurti: Armët e përdorura në sulmet terroriste janë prodhuar në Serbi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se armët dhe pajisjet e tjera të përdorura në sulmet terroriste të kësaj jave janë bërë nga...

Bashkëjetoi me të miturën, arrestohet një person në Prizren

Është arrestuar një person në Prizren, pasi i njëjti dyshohet se ka bashkëjetuar me të një të mitur.   Policia bën të ditur se e mitura...

Lajmet e Fundit