10.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Fatimja është gjallë

Ish- luftëtarja e UÇK-s nga Zhuri, Fatime Ademaj është gjallë.

Familja e saj, ka demantuar informacionin se ajo ka ndërruar jetë.

Edhe kryetari i Bashkësisë Lokale në Zhur, Behar Begaj, në rrjetin social “Facebook”, ka shkruar se informacioni për vdekjen e Fatimes nuk është i saktë.

“Fatmija është e sëmurë por është në jetë, duke u mjekuar”, shkruan Begaj.

Më Shumë

Prizren, hapet ekspozita `Gjenocidi serb në Kosovë 1998-1999

Sot, në Prizren, është hapur ekspozita “Gjenocidi serb në Kosovë 1998-1999”,  realizuar nga prof. dr. Nusret Pllana, Hasan Morina dhe Esat Shala.   Bëhet e ditur se...

Asamblistja Kryeziu, qeverisjes në Rahovec: Pse po nisni projekte kur s’ka fonde të mjaftueshme

Sot Kuvendi Komunal i Rahovecit ka mbajtur mbledhjen e radhës, në të cilën është zhvilluar debat mes pushtetit dhe opozitës në këtë komunë për...

Një gazetar ideal

Lajmet e Fundit