13.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Hodhi mbeturinat inerte në natyrë, fillon procedura për kundërvajtje kundër një qytetari nga Prizreni

Drejtoria e Inspektorateve sot pas marrjes së informacionit nga një qytetar,  i cili denoncoi rastin për hedhjen e mbeturinave inerte në natyrë nga persona të papërgjegjshëm, që shkaktoi në krijimin e një deponie ilegale dhe ndotje të mjedisit, në bashkëpunim me Policinë e Kosovës ka marrë masa të menjëhershme për ta gjetur personin në fjalë.

Rasti ka ndodhur në rrugën Prizren-Reçanë, ndërsa personi në fjalë është gjetur me shpejtësi dhe me këtë rast i është dërguar kërkesë Gjykatës Themelore të Prizrenit për fillimin e procedurave kundërvajtëse.

“Raste të tilla nuk do të tolerohen dhe Inspektorati komunal do të jetë i përkushtuar në vazhdimësi që t’i ndëshkojë keqbërësit”, thuhet nw komunikatwn e Komunws .

“Lusim qytetarët që t’i denoncojnë rastet e tilla në Qendrën e Thirrjeve tek numri pa pagesë 0800 19 200 apo në Viber dhe WhatsApp tek numri +38345119200, sepse vetëm në këtë mënyrë do të mund të rritet ndërgjegjësimi i qytetarëve për mbrojtjen e mjedisit”.

Më Shumë

Parashikimi i yjeve, kjo është shenja më me fat për sot

Dashi Ju do keni një dëshirë të madhe për të bërë gjëra dhe për të ndarë momentet e dashurisë edhe nëse nuk e dini se...

Takimi Kurti-Vuçiq, shefi i NATO-s: Pres konstruktivitet dhe përparim në dialog

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg ka thënë sot se pret konstruktivitet nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq nga...

Lajmet e Fundit