5.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

FIFA publikon ranglistën e re: Kosova shënon ngritje, Shqipëria bie për dy pozita

Organi më i lartë i futbollit botëror FIFA ka publikuar renditjen më të re për ekipet kombëtare.

Në krahasim me renditjen paraprake e cila ishte publikuar në muajin maj të këtij viti, Kosova ka pasur rritje në këtë renditje.

“Dardanët” janë ngritur për pesë pozita, nga vendi i 120 në atë 115 me gjithsejtë 1159 pikë të grumbulluara.

Ndryshe nga Kosova, Kombëtarja e Shqipërisë ka pësuar një rënie të lehtë duke humbur për dy vende, nga pozita e 67 ka rënë në të 69-tën.

Tri kombëtaret e para janë Belgjika, Brazili dhe Franca.

Më Shumë

Shiu dhe erërat e fuqishme në Malishevë vështirësojnë qarkullimin

Erërat e fuqishme që kanë mbretëruar natën e mbrëmshme në Kosovë, bashkë me shiun e pandërprerë kanë bërë që në rrugën “Hamdi Berisha” në...

Çfarë do të bëjë Budweiser me birrat e mbetura pas ndalimit të alkoolit nga Katari në Kupën e Botës?

Birra dhe futbolli zakonisht shkojnë krah për krah, por në Kupën e Botës Katar 2022 ky rregull i pashkruar u thye pasi vendi pritës...

Lajmet e Fundit