29.8 C
Prizren
E enjte, 5 Gusht, 2021

Finalja e Evropa Ligës do të luhet në praninë e tifozëve

Finalja e Europa League do të zhvillohet më datë 26 maj në Gdansk të Polonisë.

Fituesi mes Manchester United – Roma dhe Villareal – Arsenal do të përballet për trofeun e garës së dytë më prestigjioze në Evropë.

UEFA sot ka njoftuar se do të lejohet një numër i kufizuar i tifozëve në stadium.

25% e kapacitetit të stadiumit do të lëshohet për tifozët, që në numër i bie rreth 9 mijë e 500 persona.

Më Shumë

Jasharaj fajëson mësimdhënësit: Nëse mësimi s’mbahet në shkolla, ju e merri përgjegjësinë

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), Rrahman Jasharaj, u ka bërë thirrje mësimdhënësve që të vaksinohen kundër Covid-19. Jasharaj më...

Qeveria iu bën thirrje qytetarëve të mblidhen në sheshin e Prishtinës për t’i pritur çikat e arta të Kosovës

Qeveria iu ka bërë thirrje qytetarëve të mblidhen në sheshin kryesor në Prishtinë për ta pritur ekipin olimpik të xhudos, pas triumfit të tij...

Prizren, tatimpaguesit që nuk e fshijnë borxhin me këste, do të dërgohen të përmbaruesi

Komuna e Prizrenit ka njoftuar tatimpaguesit të cilët kanë borxhe të papaguara për tatimin në pronë, të lajmërohen në Drejtorinë për Ekonomi e Financa...

Gjykimi ndaj Burdushit, dëshmojnë qytetarët që dyshohet se i mashtroi

Me  dëgjimin e të dëmtuarve B.K, M.B, F.S dhe H.SH, të enjten ka vazhduar gjykimi ndaj Hysri Peqani i njohur si “Burdushi” i cili po akuzohet për...

Komuna e Prizrenit arsyetohet se gjykata nuk e lejoi ta lirojë tregun “Qylhan”

Komuna e Prizrenit, arsyetohet se Gjykatën Themelore në këtë qytet nuk e lejoi ta lirojë tregun “Qylhan” Sipas Komunës, kjo gjykata 5 minuta para se...

Traktori me kashtë përfshihet nga zjarri në Bubavec pasi prek në tela të rrymës

Babë e bir në fshatin Bubavec të Malishevës, teksa po transportonin me traktorin e tyre ushqimin e bagëtive janë kapluar nga zjarri pasi kanë...

Haradinaj për Kurtin: Shet patriotizëm në negociata dhe heq barrierat që mbrojnë prodhuesit vendorë prej Serbisë

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka kritikuar Qeverinë Kurti për shfuqizimin e vendimit për marrjen e masave mbrojtëse antidamping për mbrojtjen e industrisë së materialit ndërtimor...

Komuna e Malishevës mbështet edhe 30 bujq me shpërndarëse të plehut

Komuna e Malishevës, përmes Drejtorisë për Bujqësi, Blegtori dhe Zhvillim Rural, sot i ka shpërndarë edhe 30 shpërndarëse të plehut kimik, për 30 bujq. Kjo...

Kjo është përbërja e re e Kryesisë së PDK-së (Emrat)

Partia Demokratike e Kosovës ka plotësuar sot Kryesinë e re të kësaj partie. Kryetari Memli Krasniqi ka lexuar emrat e anëtarëve të rinj që janë: Nënkryetarë:...

Gjendja me zjarre në Malishevë, e qetë, por apelohet për kujdes të shtuar

Situata me zjarre në territorin e komunës së Malishevës është e qetë dhe nën kontroll të plotë, përderisa edhe zjarret e dy ditëve më...

Prizren: Vodhi laptopin dhe e fshehu në oborr, prangoset i dyshuari

Një vjedhje e rëndë është raportuar të ketë ndodhur sot në Prizren. Policia ka njoftuar se mbrëmë është arrestuar një personi me inicialet L.L. në...

Shqiptarja arrin në finale të Lojërave Olimpike

Atletja shqiptare Luiza Gega është kualifikuar për në finalen e garës së 3000 metrave me pengesa në Lojërat Olimpike “Tokio 2020’”. Gega garoi sot në...

Shoferi i autobusit raportohet që tha se diçka e mistershme e pengoi në çastin e aksidentit tragjik

Diçka e ka penguar duket shoferin e aksidentit tragjik që të dalë nga rruga. Dhe thjesht të thuash ‘diçka’ në këtë rast e bën...

Situatë kritike nga zjarret në Suharekë, digjen disa shtëpi

Situata ende vazhdon të mbetet kritike nga zjarret, informon kryetari i Suharekës Bali Muharremaj. “Edhe pse sot në mesditë nuk kemi pasur raste të zjarreve,...

Me bikinit seksi, nëna e pesë fëmijëve “tërbon” rrjetin

Edhe pse është nënë e pesë fëmijëve, ajo është në super formë dhe mjaft elegante. Është fjala për bashkëshorten e futbollistit të famshëm, Mauro...

Humb jetën një pushues nga Prizreni në plazhin e Shëngjinit

Një 68-vjeçar nga Prizreni kishte udhëtuar për pushime në plazhin e Shëngjinit, por ndërroi jetë në spital. Forcat blu bëjnë me dije se dyshohet se...

Lajmet e Fundit