19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Fituesit e edicionit të 31-të të festivalit ‘Zambaku i Prizreni

Kënga “Më i bukri vend” e interpretuar nga Besmir Shishko ka fituar çmimin kryesor të festivalit “Zambaku i Prizrenit”, që u mbajt më 3 tetor në Prizren.

Besmir Shishko me këngën “Më i bukri vend” me muzikë të Veton Perollit, tekst të Musa Bushranit dhe orkestrim të Artan Elshanit mori çmimin e publikut, “Zambaku i Prizrenit”, në edicionin e 31-të të festivalit të këngës qytetare, “Zambaku i Prizrenit”.

Çmimet e ‘Zambaku i Prizrenit 2020’:

Pena e Artë: Tolga Kazaz, teksti dhe muzika Kujtim Gërmizaj, orkestrimi Artan Elshani.

Çmimi i tretë: Ana Lushi “Zemra zemrën e gjen vet”, muzika: Jetmir Barbullushi, vargjet Jorgo Papinxhi, orkestrimi Shpëtim Saraqi.

Çmimi i dytë: Laorjan Ejlli “Larg dhe afër”, muzika Oleg Gjerga, vargjet Prec Zogaj, orkestrimi Gazmend Kraja.

Çmimi i parë: Fjoralba Syla “Vdeksha n’sytë e tu”, muzika, teksti dhe orkestrimi Naim Krasniqi.

Çmimi i publikut: Besmir Shishko “Më i bukri vend”, muzika: Veton Perolli, teksti Musa Bushrani, orkestrimi Artan Elshani.

Më Shumë

‘Natën e mirë’ nga Elita 5, kënga që rikthen në skenë grupin ikonik shqiptar

Pak javë më parë, grupi ikonik shqiptar, ka publikuar këngën e tyre më të re ‘Natën e mirë’, këngë kjo e cila vjen pas...

Rrëfimi i fotoreporterit që xhiroi largimin e forcave serbe nga Prizreni

Muaji qershor për shumicën e qytetarëve të vendit është i spikatur për shkak se pikërisht në këtë muaj vendi u çlirua nga Serbia. E,...

Lajmet e Fundit