22.8 C
Prizren
E enjte, 18 Korrik, 2024

Formacionet zyrtare: Malisheva shpreson të rikthehet te fitorja si nikoqir i Llapit

Malisheva është nikoqir i Llapit për përballjen që luhet në kuadër të javës së 13-të në BKT Superligën e Kosovës.

Ndeshja që fillon në ora 13:00,do të luhet në stadiumin “Liman Gegaj”.

Malisheva është aktualisht në vendin e tetë me 12 pikë dhe në pesë ndeshjet e fundit nuk di për fitore.

Në anën tjetër, Llapi që është në të gjashtin me tre pikë më shumë, ka katër fitore dhe një humbje në pesë përballjet e fundit.

Formacionet zyrtare

Malisheva: Gashi, Kryeziu, Hoti, Dumani, Stullçaku, Bruqi, Olivier, Pira, H. Hyseni, Vitija, Pefqeli.

Llapi: Avdyli, Idrizi, Prençi, Jashari, Veliu, Ramadani, Selmani, Shillova, Shabani, Pepishi, Davalos. /Telegrafi/

Më Shumë

Aksident trafiku në Gjinoc të Suharekës, lëndohet një person

Një aksident trafiku ka ndodhur ditën e  diel në Gjinoc të Suharekës. Si pasojë e këtij aksidenti një person ka pësuar lëndime të lehta. Rastin për...

Hyn në fuqi vendimi për ndalimin e qarkullimit të automjeteve me peshë mbi 7.5 tonë

Nga sot ka hyrë në fuqi vendimi për ndalimin e qarkullimit në autoudhë, rrugë nacionale dhe rajonale për të gjitha automjetet e transportit të...

Lajmet e Fundit