8.9 C
Prizren
E martë, 26 Tetor, 2021

Formula e mundshme e transferimit të Ronaldos në Manchester City

Cristiano Ronaldo mund të rikthehet në Premier Ligë në ditët e ardhshme. Koha dhe kërkesa e lartë e Juventusit për çmimin e kartonit të tij është kundër pesë herë fituesit të “Topit të Artë”, shkruan Insporti.com.Agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes ka udhëtuar për në Torino në mbrëmjën e së mërkurës për ta shpejtuar largimin e klientit të tij nga Juventusi.

Sipas gazetarëve italianë, Fabrizio Romano dhe Gianluca Di Marzio, Mendes ia ka ofruar Manchester Cityt, Ronaldon, por situata është e komplikuar.City nuk dëshiron të paguajë 25 milionë euro dhe Pep Guardiola dëshiron ta mbajë në skuadër sulmuesin brazilian, Gabriel Jesus, të cilin italianët e duan si pjesë e marrëveshjes.

Ish ylli i Real Madridit është në kontratë me Juventusin deri më 2022.Deri më tani klubi italian nuk pranuar ende asnjë ofertë konkrete nga kampioni anglez apo edhe nga ana e Ronaldos kërkesë për t’u larguar. Por, kjo mund të ndodh gjatë ditës së sotme.

Për shërbimet e Ronaldos i interesuar është vetëm Manchester City.Kampioni anglez dhe Ronaldo kanë kohë edhe pesë ditë për të kompletuar transferimin, pasi më 31 gusht mbyllet afati kalimtar i verës.

Ronaldo e dëshiron largimin nga Juventusi pas rikthimit të trajnerit Maxmiliano Allegri në pankinë.Në rast të kalimit të yllit portugez në Manchester City, atëherë tifozët e Manchester United dhe vet klubi do të ndihen të tradhtuar nga legjenda e tyre, pasi do të veshë fanellën e rivalit të qytetit.Ronaldo, 36 vjeçar, me Manchester United ka fituar tre tituj të kampionit, një Ligë të Kampionëve dhe “Topin e Artë” në vitin 2008. /Insporti.com/

Më Shumë

Rahoveci në balotazh, Latifi i AAK-së dhe Korenica i LVV-së në garë për të parin e komunës

Komuna e Rahovecit po ashtu do të ketë edhe një raund tjetër në zgjedhjet lokale 2021. Në raundin e dytë, në këtë komunë do të...

Stuhi e fuqishme në Francë, rreth 250 mijë shtëpi pa rrymë

Një stuhi e fuqishme i ka përfshirë kryesisht pjesët veriore dhe lindore të Francës, duke shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale. Përpos rreth 250 000 shtëpive...

Kuvendi voton rialokimin e 2.3 milionë eurove nga marrëveshja IPA 2017

Kuvendi i Kosovës me 86 vota ka miratuar Projektligjin për ratifikimin e amendamentimit numër një të marrëveshjes financiare IPA 2017 pjesa e parë ndërmjet...

Ibrahimovic bëhet golashënuesi i katërt më i vjetër në histori të Serie A

Zlatan Ibrahimovic është lojtari i katërt më i vjetër që ka gjetur rrjetën në Serie A, pasi sulmuesi i Milanit shënoi kundër Bolognas në...

Kartela e dhimbshme e shkrimtarit Bilal Xhaferri

Nga: Visar Zhiti Zhuritje çame … ka pasur edhe një dëbim tjetër të madh të shqiptarëve në Jugun epirot. U përzunë çamët nga trojet e...

Ky është djali nga Prizreni që u bë pjesë e “Për’puthen”

Sonte në “Për’puthen” kanë ndodhur hyrje të reja. Njëri nga djemtë e rinjë që u bë pjese e emisionit është Erion Kukaj. Ndonëse numri i pjesëmmarrësve...

Tragjedi në sheshxhirim: Aktori i famshëm qëllon me armë 2 pjesëtarë të stafit

Aktori i njohur, Alec Baldwin u bë pjesë e një tragjedie teksa xhironte për filmin e tij të ri, “Rust”. Baldwin, aksidentalisht qëlloi me...

Boksierët e Kosovës nuk lejohen të hyjnë në Serbi, ndalohen në kufi

Delegacioni i boksierëve të Kosovës nuk është lejuar të futet në territorin e Serbisë, për të udhëtuar drejt Beogradit ku pritet të marrin pjesë...

“Otoniel”, bosi kolumbian i drogës do të ekstradohet në SHBA

Kolumbia ka njoftuar se trafikanti më i kërkuar i drogës në vend do të ekstradohet në SHBA pasi u kap gjatë një bastisjeje. Dairo Antonio...

Gastronomia do të punojë deri në ora 23:00, muzika lejohet vetëm deri në 21 e 30

Qeveria e Kosovës sot ka miratuar një sërë masash për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Në kuadër të këtyre bëjnë pjesë edhe kufizimet për gastronominë,...

60,000 mijë aplikime për shtesat për fëmijë

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar se deri më tani janë bërë 60,000 mijë aplikime për shtesat për fëmijë. Aplikimi është hapur nga...

Vjedhje në Lukinjë të Hasit

Një shtëpi është plaçkitur në fshatin Lukinjë të Hasit. Persona të panjohur aty kanë vjedhur stoli ari dhe para, njofton Policia e Kosovës. “Viktima mashkull kosovar...

Dy ndeshje për të mbyllur javë e dhjetë në Superligën e Kosovës

Zhvillohet sot edhe dy ndeshje tjera në kuadër të Superligës së Kosovës. Tre ndeshjete para të luajtura për javën e dhjetë të martën, sollën shumë...

Shqiptohen 487 tiketa trafiku gjatë fundjavës në Prizren

Me qëllim të zbatimit dhe mbajtjes së sigurisë në komunikacionin rrugorë, njësitë e policisë nga komunikacionit rrugor dhe njësitë tjera kanë realizuar aktivitetin në...

Prizrenasi gjen portofolin me 245 euro, e dorëzon në polici

Një qytetar në Prizren është paraqitur në stacionin policer ku ka dorëzuar portofolin që e kishte gjetur e në të cilin kishte 245 euro,...

Prizren/ Thirrje për mbështetje financiare për prindërit me fëmijë të porsalindur

Komuna e Prizrenit ka hapur thirrje publike për aplikim për mbështetje financiare për të gjithë prindërit, banorë të komunës së Prizrenit, të cilët kanë...

Lajmet e Fundit