13.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Fshatra të rrafshuar, përmbytjet në Indi shkaktojnë mbi 170 viktima

Përmbytjet në Indi kanë shkaktuar mbi 170 të vdekur. Në shtetin indian të Maharashtrës raportohet se si pasojë e shirave dhe rrëshqitjeve të tokës kanë humbur jetën 136 persona, ndërsa shumë të tjerë janë zhdukur.

Situatë problematike edhe në zonën Taliye në Mumbai, ku numri i të vdekurve arriti ne 42. Shumë fshatra janë rrafshuar, ndërsa ka ende persona të bllokuar që po ndihmohen nga grupet e shpëtimit.

Qeveria njoftoi se ishin shpëtuar mbi 90 000 njerëz nga zonat e prekura nga përmbytja, duke i zhvendosur në zona më të sigurta.

Më Shumë

Shitja e derivateve për 24 orët e ardhshme – çmimi i naftës dhe benzinës nuk ndryshon

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), ka publikuar çmimet për shitjen e derivateve për 24 orët e fundit. Sipas vendimit, çmimi maksimal i lejuar...

“Batistuta ishte i vrazhdë dhe dorështrënguar”

Antonio Cassano ka pasur fjalë shumë të ashpra për ish-bashkëlojtarin e tij të Romës, Gabriel Batistuta. Antonio Cassano ka tërhequr së fundmi vëmendjen mbi veten...

Vdekja e turpit!

Lajmet e Fundit