-0.2 C
Prizren
E enjte, 28 Janar, 2021

Gëzimi i Prizrenit që i gëzoi katër gëzime për Bajram

Është ditë Bajrami, vetë e ka ditëlindjen, të njëjtën festë shënon edhe nëna e tij derisa ka edhe përvjetorin e martesës.

Gjithë këto gëzime në të njëjtën ditë po i shënon dikush që edhe emrin e ka Gëzim.

Të premten e 31 korrik ai e shënon me katër gëzime sepse e ka ditëlindjen, nëna e tij e ka ditëlindjen, është 9 vjetori i martesës dhe festa e Kurban Bajramit.

Që të katër festat Gëzimi e ka fort zor që ta veçojë njërën nga to.

Prizrenasi sot mbushi 29 vjet, e për ditëlindjen e tij i festoi edhe tri festa të tjera me dhurata të ndryshme, megjithatë shpenzimet për të nuk ka në rëndësi.

 

- Advertisement -

Më Shumë

Shtyhet seanca për rastin ku paditësja po kërkon nga Komuna e Dragashit kompensimin e dëmit në shumën prej 19 mijë euro

Është shtyrë për muajin tjetër seanca për rastin ku paditësja Fehmije Krasniqi po kërkon nga Komuna e Dragashit kompensim dëmi. Seanca e paraparë të mbahej...

Nezir Çoçaj përfundon intervistimin disaorësh nga Dhomat e Specializuara

Kandidati i PDK-së për deputet, Nezir Çoçaj, nga Prizreni, është intervistuar sot nga gjyqtarët e Dhomave të Specializuara për disa orë në cilësinë e...

Mustafi do të largohet nga Arsenali, e konfirmon babai i tij Kujtim Mustafi

Mustafi do të largohet nga Arsenali, e konfirmon babai i tij Kujtim Mustafi Shkodran Mustafi do të largohet nga Arsenali deri në verë pasi tashmë...

Serbia zgjedh Kinën për vaksinën, Vuçiç: BE na ka braktisur

Radhë të gjata janë krijuar jashtë një qendre mjekësore në Beograd. Programi i vaksinimit në Serbi po ecën me shpejtësi falë dhënies së 1 milion...

Hatim Baxhaku ‘kapet’ me Donika Gërvallën: Po bën popullizëm!

Kandidatja për deputete nga Lista e Vjosa Osmanit, konkretisht LVV-ja, Donika Gërvalla përmes një postimi në “Facebook”, ka falënderuar mërgimtarët për regjistrim për të...

Conte mund të përballet me një dënim të gjatë pas përjashtimit me të kuq dhe përplasjes me gjyqtarin në tunel

Trajneri i Interit, Antonio Conte thuhet se mund të përballet me një ndalim të gjatë pasi ‘pothuajse u përplas fizikisht’ me gjyqtarin Fabio Maresca...

Vdes një person nga Covid-19 në Malishevë

Komuna e Malishevës ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit në këtë zonë, janë regjistruar 14 raste të reja me COVID-19.Po...

Ja kur do t’i marrin shtesat punëtorët e arsimit

Të premten e javës që shkoi, SBASHK-u ka nënshkruar marrëveshjen për kontratën kolektive me Ministrinë e Arsimit dhe Shkencës. Kjo u bë e ditur në...

Prizren, shtyhet përsëri gjykimi ndaj dy të akuzuarve për sulm në një tubim elektoral të AAK-së në vitin 2017

Ka dështuar përsëri gjykimi ndaj të pandehurve Mixhid Sedolli dhe Sulë Dakaj të cilit po akuzohen për sulm në një tubim elektoral të Aleancës...

Ndikimi i Trumpit mbi republikanët vë në sprovë gjykimin e tij në Senat

Përkundër mbështetjes së fillimit, demokratët tani po konfrontohen me një sërë argumentesh ligjore të ngritura nga republikanët lidhur me legjitimitetin e gjykimit dhe me...

Prizren,shtyhet gjykimi ndaj të akuzuarve për dhënien e banesave pa kriter për shoqatat e dala nga lufta

Të premten, në Gjykatën Themelore në Prizren, ka dështuar të mbahet seanca ndaj të akuzuarve për keqpërdorim të pozitës dhe autoritetit zyrtar, Reshat Mehmeti,...

Qeveria merr vendim për lirimin e xhirollogarive të bllokuara për të gjithë ata që kanë obligime ndaj ATK-së

Qeveria në detyrë e Kosovës në mbledhjen e fundit ka marr vendim për lirimin e xhirollogarive të bllokuara për të gjithë ata që kanë...

Vdes një 74 vjeçar nga Prizreni i infektuar me COVID-19

Një 74 vjeçar nga Prizreni i infektuar me COVID-19 ka vdekur si pasojë e komplikimeve shëndetësore që i ka shkaktuar ky virus. Një gjë e...

Gjendet pa shenja jete një 57-vjeçare në Prizren

Një trup pa shenja jete është gjetur në banesën e saj në Prizren të hënë pas mesditës, rast që është cilësuar si vdekje e...

Gjendet një person pa shenja jete në Prizren

Një person është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të mërkurën rreth orës 02:25,...

Katër kandidatë për deputetë të AAK-së mbesin jashtë listës zgjedhore

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), ka publikuar vendimet lidhur me ankesat e partive politike për shkak të moscertifikimit nga ana e KQZ-së...

Lajmet e Fundit