18.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Gjashtë muaj burg për profesorin e Gjimnazit “Gjon Buzuku” në Prizren

Gjimnazi Gjon BuzukuProfesori i Gjimnazit “Gjon Buzuku” Rasim Rama është dënuar me 6 muaj burg dhe 500 euro gjobë nga Gjykata Themelore në Prizren.

Rama është dënuar për shkak të veprës penale marrja e ryshfetit.

“Gjykata Themelore në Prizren, të akuzuarit i shqipton dënimin me gjobë në shumën prej 500 euro si dhe dënimin me burgim në kohëzgjatje prej 6 muajve”, ka njoftuar zëdhënësja e Gjykatës Themelore në Prizren, Afërdita Kicaj. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Lajmet e Fundit