6.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Gjashtë subjekte politike marrin ulëse në KK të Malishevës

MalishevaKomisioni Qendrorë i Zgjedhjeve (KQZ), ka shpallur rezultatet përfundimtare të votimit për Kuvendet e Komunave, nga zgjedhjet e 3 nëntorit, dhe tashmë dihet edhe përbërja e anëtarëve për Kuvendin e Komunës së Malishevës, ku IQPM ka fituar 11 ulëse, PDK 8 ulëse, LDK 8 ulëse, VV 2 ulëse AAK-LDD 1 ulëse dhe AKR 1 ulëse, ndërsa KK i Malishevës, ka 31 anëtar.

Sipas rezultateve IQPM ka fituar 33.84% të votave ose 7 806 vota dhe ka marrë 11 ulëse në KK të Malishevës, PDK ka fituar 27.07% të votave ose 6 245 vota dhe fituar 8 ulëse në KK, LDK ka fituar 25.80% të votave ose 5 952 vota dhe fituar gjithashtu 8 ulëse, VV ka fituar 5.77% to votave ose 1 332 vota dhe marrë 2 ulëse, AAK-LDD fituar 3.46% ose 799 vota dhe ka marrë një ulëse dhe AKR ka fituar 2.23% ose 514 vota dhe fituar 1 ulëse në KK të Malishevës./PrizrenPress.com/

Në vazhdim emrat e anëtarëve të përbërjes së re të Kuvendit të Komunës së Malishevës:

IQPM

Enver Hoti,
Ahmet Morina,
Nuhi Shala,
Arbëreshë Krasniqi,
Shukrije Bytyçi,
Avdi Morina,
Aziz Thaçi,
Blerim Thaçi,
Luan Kryeziu,
Behie Sertolli dhe
Liridona Maloku.

PDK

Adem Berisha,
Vllaznim Kryeziu,
Izet Morina,
Bekim Hoti,
Ahmet Rrahmanaj,
Merita Krasniqi,
Arlinda Thaçi dhe
Mirëlëndë Gashi.

LDK

Januz Kastrati,
Sami Kafexholli,
Rrahim Morina,
Lumni Kryeziu,
Fatmir Ademaj,
Filloreta Bytyçi,
Shqipe Mazreku dhe
Firasete Morina.

VV-

Muhamet Bytyçi dhe
Donjetë Foniqi

AAK-LDD

Bashkim Krasniqi

AKR

Hafir Rexha

Më Shumë

Këngëtari mesazh shqiptarëve: Kërkoj falje që Greqia ju ka lënduar!

Këngëtari grek, Andonis Remos, ka performuar mbrëmjen e djeshme në Pallatin e Kongreseve, Tiranë. Pas performacës këngëtar ka mbajtur një fjalim të shkurtër, ku...

25-vjetori i masakrës së Lubizhdës, Haradinaj: Hasi dha shumë për atdheun

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka kujtuar në 25-vjetorin e vrasjes së tyre, 54 shqiptarët e Lubizhdës së Hasit.   Ish-kryeministri thotë...

Lajmet e Fundit