12.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Gjendja e Lirisë/ Durak Thaçi kërkon largimin e Ramadan Kiçes

Njëri nga anëtarët e komisionit për dhënien në menaxhim privat të KF “Liria”, Durak Thaçi, ka reaguar përmes një postimi në Facebook, rreth gjendjes së rëndë nëpër të cilën po kalon skuadra prizrenase, duke kërkuar largimin e drejtuesve të saj.

Ai shprehet se skuadra e Lirisë po përjeton qaste të vështira në futboll.

“ Sot, ajo ka pësuar humbje nga skuadra e kryeqytetit Prishtina me rezultat 3:1, duke vështirësuar kështu qëndrimin në Superligë. Kjo situatë ka shuar edhe ato pak shpresa të mbetura dhe skuadra e Lirisë është përfundimisht larguar nga elita e futbollit kosovar”.

Thaçi bën thirrje që të reagojnë të gjithë qytetarët, futbolldashësit, punëtorët sportivë dhe veçanërisht institucionet komunale.

Ai kërkon që të jepet fund menaxhimit të dështuar të klubit nga menaxheri Raman Kiçe dhe varësit e tij.

“Investimet për prurjet e reja në klub janë të dështuara dhe të kota”.

Thaçi thekson se duhet të kthehet klubi te institucionet që e kanë marrë.

“Raman Kiçe, pronari aktual që menaxhon me KF ‘Liria”, duhet të mbledh valigjet dhe të kërkojë falje publike për dëmin që i ka sjellë ekipit. Futbolldashësit dhe qytetarët Prizrenas nuk duhet të durojnë mashtrues të lojit të till. Thaqi premton se do të vazhdojë të bëjë thirrje publike për të ndryshuar situatën në klub.

“KF “Liria” aktualisht ndodhet në pozicionin e fundit të tabelës së Superligës në Kosovë . Klubi duhet të marrë masa të menjëhershme për të përmirësuar gjendjen dhe të kthehet në rrugën e suksesit”.

Më Shumë

Reja, afër të emërohet trajner i skuadrës në Seria A

Ish-trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Edoardo Reja raportohet se mund të marrë drejtimin e skuadrës së Udineses deri në përfundim të këtij sezoni. Mediet...

Zhduket një person në Prizren

Një person ka njoftuar se axha i tij që vuan me probleme të shëndetit mendor ka dalë nga shtëpia e tij dhe nuk dihet...

Lajmet e Fundit