29.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Gjimnazi “Loyola” kremton Ditën e Pavarësisë me një program kuluturor e artistik

Gjimnazi „Loyola“ në Prizren, me një progam të pasur me këngë, valle e recitime ka festuar sot 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Poashtu, për të pranishmit u shfaq një film i shkurtër dokumentar, me qëllim të rritjes së shkallës së ndjeshmërisë të të rinjve për të shmangur veprimet e dëmshme që pengojnë shtetndërtimin dhe për të rritur shkallën e përgjegjësisë sonë për punët me vlerë në dobi të vendit tonë.

Drejtori ekzekutiv i Gjimnazit “Loyola”, dr. Axel Bödefeld SJ, i ka uruar nxënësit dhe mësimdhënësit e kësaj shkolle për këtë ditë të madhe për Kosovën dhe i ka inkurajuar ata që ta ushqejnë shpirtin dhe mendimin kreativ, duke pasur mendime individuale për fenomene dhe dukuri që e shqetësojnë shoqërinë tonë./E.S./

Policia arreston katër persona në Suharekë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar katër persona të dyshuar për vjedhje të rëndë në Suharekë. Arrestimi i tyre është bërë pasi gjatë...

Këto 3 shenja të horoskopit janë partnerët me të qëndrueshëm

Për disa shenja, një lidhje mund të zgjasë përgjithmonë. Ato ëndërrojnë të kalojnë pjesën tjetër të jetës së tyre me partnerin e zemrës në të...

Lajmet e Fundit