19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Gjyqtarët dhe prokurorët qyqarë, të shkojnë në shtëpi

Kuci-hajredin5-30Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi, i ka porositur të gjithë Gjyqtarët dhe Prokurorët që, nëse nuk e ndjejnë vetën të gatshëm ta kryejnë punën dhe ta mbrojnë vetën, atëherë, “thjesht le të shkojnë në shtëpi”.

“Nëse kemi gjyqtarë dhe prokurorë që nuk mund ta mbrojnë veten, le të shkojnë në shpi”, ka thënë Kuçi në emisionin në një intervistë për “Drejtësia në Kosovë”.

Kjo përgjigjeje e Ministrit Kuçi erdhi pas pyetjes së gazetarit në lidhje me Prokurorët dhe Gjyqtarët që po bijën pre e ndikimeve të ndryshme, edhe politike.

Kurse, sa i përket themelimit të Gjykatës Speciale, Kuçi thotë se kjo ka të bëjë më ruajtjen e imazhit të vendit.

“Prokurori Williamson më ka thënë se unë po e bëj këtë që Rusia mos me ngritë çështjen në Këshillin e Sigurimit. Ka të bëjë me imazhin e vendit, ruajtjen e imazhit të UÇK-së, ruajtjen e imazhit të vendit maksimalisht”, thotë ai për “Drejtësia në Kosovë” që transmetohet të mërkurën.

Më Shumë

Prizren/ Sulmohet fizikisht një shtetas i Shqipërisë

Një burrë nga Shqipëria ka pranuar tretman mjekësor, pasi që ishte sulmuar fizikisht nga i dyshuari nga Prizreni. I dyshuari është arrestuar dhe me vendim...

Bie numri i përdoruesve të telefonisë mobile, rritet përdorimi i internetit

Autoriteti Rregullativ i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (ARKEP) pas azhurnimit të të dhënave të pranuara nga oftuesit e shërbimeve të komunikimeve elektronike, ka publikuar...

Bota sot

Lajmet e Fundit