25.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Gruaja nga Prizreni raporton në polici se vajza e saj e mitur “iku me të fejuarin”

Policia e Kosovës është në kërkim të një 15-vjeçareje dhe të një 25-vjeçari në Prizren, me dyshimin për veprën penale “bashkëjetesë me personin nën moshën 16-vjeçare”.

Sipas njoftimit policor të martën, nëna e së miturës raportoi tek autoritetet, se vajza është fejuar para tre muajsh me të dyshuarin, ndërsa familjet ishin marrë vesh që martesa të mos bëhej para se vajza ta arrijë moshën madhore.

Rasti aktualisht është duke u hetuar.

“Ankuesja, kosovare, raportoi se vajza e saj e mitur, 15-vjeçare, para 3 muajsh ishte fejuar me të dyshuarin kosovar, 25-vjeçar, me familjen e të cilit kishin marrëveshje që martesa të mos bëhej para se vajza të arrijë moshën madhore. Ndërsa i dyshuari ka marrë vajzën e ankueses dhe nuk dihet vendndodhja e tyre. Rasti është nën hetime”, thuhet në njoftimin policor.

 

Më Shumë

Vdes gruaja që qëndroi 22 vite në gjendje koma nga plagët e pësuara në një sulm në Jerusalem

Një grua amerikano-izraelite ka vdekur pas 22 vitesh në gjendje kome nga plagët e pësuara në një sulm vetëvrasës palestinez në një restorant picash...

Kurti arrin në Bratisllavë, pritet të flas për të ardhmen e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka udhëtuar sot drejt Bratisllavës ku do të marrë pjesë në konferencën për sigurinë globale, Globsec.   Tashmë Kurti ka arritur...

Lajmet e Fundit