36.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Gruda: Na duhet kohë për rezultate

ZejnullahGrudaDrejtori i Institutit për Krime të Luftës, Zejnullah Gruda, ka thënë se për të sjell rezultate konkrete rreth krimeve të luftës nevojitet kohë e gjatë. Ai ka bërë me dije se koha prej dy vjetësh, prej kur është krijuar ky institut, është fare shkurt dhe e papërfillshme për të sjell ndonjë rezultat konkret.

Në një intervistë për “Epokën e re” ai është shprehur se detyrë e institutit është t’i publikojë ato krime që Serbia i ka bërë në Kosovë, e jo t’i hetojë ato apo të bëjë akuza. Sipas tij dokumentacioni i këtij instituti do të shërbejë për qëllime shkencore.

Më Shumë

Kryetari i Suharekës dhe drejtorët komunal në përkrahje të Ballkanit

Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj dhe drejtorët komunalë, kanë bërë një fotografi të përbashkët me fanellat portokalli duke i dhënë përkrahje ekipit të Ballkanit...

Dënohen me 900 euro gjobë tre të akuzuarit që rrahën gjyqtarin gjatë ndeshjes së futbollit në Prizren

Tre të akuzuarit J.V., N.K. dhe G.H., janë dënuar secili me nga 300 euro gjobë, pasi kanë pranuar se në nëntor të 2019-ës, në...

Lajmet e Fundit