8.8 C
Prizren
E diel, 14 Prill, 2024

Ferati: Zbatimi i marrëveshjes s’ka alternativë

Sadri-FeratiIsh-ministri i Pushtetit Lokal, Sadri Ferati, ka thënë për “Epokën e re” se mund të ketë zhagitje të zbatimit të marrëveshjes, por nuk ka alternativë tjetër.

Sipas tij rezultatet e para të zbatimit të marrëveshjes veçse kanë filluar. Ferati ka shprehur optimizëm se qytetarët e veriut do të dalin në zgjedhje më 3 nëntor dhe do të themelohen institucionet legale dhe legjitime në atë pjesë.

Ferati ka thënë se zbatimi i marrëveshjes garanton avancimin e jetës së qytetarëve në veri, siguron sovranitetin e plotë të Kosovës, integrimin e veriut si dhe ecjen drejt integrimeve evropiane.

Më Shumë

Prizren/ Ushtarët ukrainas certifikohen për deminim nga FSK-ja

Gjatës ditës së sotme në kazermën e Forcës së Sigurisë së Kosovës “Lidhja e Prizrenit” në Prizren është mbajtur ceremonia e diplomimit të kontingjentit...

Tre ndeshje interesante luhen sot në Superligë, sytë te Ballkani dhe Drita

Tre ndeshje interesante do të zhvillohen sot, në kuadër të xhiros së 29-të në Superligën e Kosovës në futboll. Sfida kryesore e ditës së shtune...

Lajmet e Fundit