16.8 C
Prizren
E mërkurë, 31 Maj, 2023

Ferati: Zbatimi i marrëveshjes s’ka alternativë

Sadri-FeratiIsh-ministri i Pushtetit Lokal, Sadri Ferati, ka thënë për “Epokën e re” se mund të ketë zhagitje të zbatimit të marrëveshjes, por nuk ka alternativë tjetër.

Sipas tij rezultatet e para të zbatimit të marrëveshjes veçse kanë filluar. Ferati ka shprehur optimizëm se qytetarët e veriut do të dalin në zgjedhje më 3 nëntor dhe do të themelohen institucionet legale dhe legjitime në atë pjesë.

Ferati ka thënë se zbatimi i marrëveshjes garanton avancimin e jetës së qytetarëve në veri, siguron sovranitetin e plotë të Kosovës, integrimin e veriut si dhe ecjen drejt integrimeve evropiane.

Më Shumë

Von Cramon – Abrashit: Kam ngrënë shumë qepabë në Prizren

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian tha se eksponentët e pushtetit në Kosovë nuk duhet ta sulmojnë atë për komunikimin e djeshëm me policët...

Rahovec: Policia e arreston një burrë për dhunë në familje

Policia e Kosovës ka arrestuar një burrë që dyshohet se pas në mosmarrëveshje ka ushtruar dhunë ndaj një gruaje në Rahovec. Sipas raportit 24 orësh,...

Lajmet e Fundit